Topory
https://forum.topory.org/

Zapisy na multisesję - Lemek
https://forum.topory.org/viewtopic.php?f=49&t=1951
Strona 1 z 1

Autor:  Jankoś [ 28 lip 2014, 23:51 ]
Tytuł:  Zapisy na multisesję - Lemek

Ingegard „Varg” Valross – Vestenmannavnjar (Bosman), lat 30
Byłaś córką Jarla z wyspy Grimstadd, miasta Rannulf, jego jedyną potomkinią. Odebrałaś najlepszą vestenmannavnjarską edukację (walka toporem, łowienie ryb rękoma, zapasy z niedźwiedziem, przyrządzanie miodów i innych alkoholi), gdy zdążyła się tragedia. W trakcie sztormu wypadłaś za burtę drakkaru ojca. Po dwóch dniach znalazł Cię okręt piracki, nieprzytomną i prawie martwą. To było 20 lat temu. Od tego czasu całe Twoje życie to morze. Pięłaś się po szczeblach pirackiej kariery dość szybko, ale funkcja bosmana to dla Ciebie maksimum – potrafisz odpowiednio „motywować” załogę, jednak z mapami, nawigacją nie radzisz sobie w ogóle.
Baba z Ciebie wielka (2 metry wzrostu) i twarda – na rękę nawet Niedźwiedzia położysz, ale w głębi serca jesteś niepoprawną romantyczką. Uważasz, że każdy przystojny nowo spotkany mężczyzna jest tym jedynym i wymarzonym. Wyjątkiem jest twój obecny kapitan, którego kochasz jak ojca.
Wada – Przeklęta przez gwiazdy
Co rusz zakochujesz się w niewłaściwych osobach. Jesteś prostym żołdakiem, który od pierwszego wejrzenia zapałał uczuciem do królewskiej córki lub Bohaterem, który pokochał córkę Łotra, nie wiedząc, kto jest jej rodzicem.
Zaleta – Mężna
Choć w Thei są bestie, których sam widok budzi niewypowiedzianą grozę, ty jesteś na ich okropieństwo uodporniona, a zatem tym bardziej niebezpieczna. Skoro potwór przywyknie, że ludzie umykają na jego widok krzycząc z przerażenia, bohater, który mężnie mu się przeciwstawi sprawi, że monstrum zwątpi w swe moce i tym razem stanie się nie łowcą, a zwierzyną.

2.Castille – Rodriguez de la Costa (szermierz - zabójca), lat 39
Wg wielu Twoich klientów jesteś najlepszym szermierzem, jakiego nosi ten świat. Za wygranie pojedynków z odpowiednimi osobami płacą Ci fortunę – ale dla Ciebie to za mało. Bierzesz tylko te zlecenia, które w twoim mniemaniu przybliżają Cię do odkrycia tajemnicy Twojego życia – zabójcy Twojej matki. Została zamordowana, gdy miałeś 7 lat. Całe twoje życie od tamtego momentu przepełnione jest złością i chęcią zemsty. Z edukacji, którą zapewnił Ci Twój ojciec zapamiętałeś tylko dwie rzeczy – szermierkę oraz zielarstwo. Dokładnie tak – po pojedynkach, dla odstresowania, tworzysz Atlas Botaniczny. Pielęgnujesz swoje dziwności. Nie chcesz żeby świat traktował cię normalnie. Dopóki działa to na twoją korzyść, nie przeszkadza ci opinia dziwaka.
Wada – Zaślepiony
Cel uświęca środki, a ty gotów jesteś przedsięwziąć działania moralnie wątpliwe, byle osiągnąć szlachetne dążenie. Niestety, zniechęca to osoby, które wsparłyby twoją misję, gdybyś tylko nie działał tak radykalnie.
Zaleta – Niewzruszony
Tryskasz pewnością siebie i opanowaniem. Wyprowadzisz tym z równowagi każdego przeciwnika – pomyśli, że wiesz o czymś, co dlań jest tajemnicą.

3. Avalon – Owen Person (chłopiec okrętowy), lat 17
Dwa lata temu zdenerwował Cię burmistrz nadmorskiego miasteczka, zatem postanowiłeś spłatać mu figla – zakradłeś się w nocy do jego kochanki, kiedy był u niej z wizytą, a następnie wywiesiłeś ich ubrania na pobliskiej dzwonnicy. Niestety, Twój żart nie przypadł mu do gustu, więc zostałeś wcielony jako ochotnik do załogi statku kupieckiego. Jesteś młody, ciekawy życia i zwinny jak małpa. Wciśniesz się wszędzie, statek nie ma dla Ciebie tajemnic, a węzły zrobisz nawet we śnie. Twoja ciekawość sprawiła, że z kolejnego portu statek wypłynął bez Ciebie, zostawiając Cię samego, z Twoimi marzeniami...
Wada – Pochopny
Nie potrafisz oprzeć się pokusie sprawdzenia, co to za hałasy, gdy w środku nocy usłyszysz tajemnicze odgłosy. Nie znaczy to, że jesteś głupi, ale wewnętrzny głos, który szepcze „co to może być?” jest zbyt głośny, by go ignorować.
Zaleta-Elastyczny
Z szybkością błyskawicy reagujesz na zmieniającą się sytuację. Gdy ktoś skacze na ciebie z balkonu, spokojnie schodzisz mu z drogi. Kiedy ze ścian wyskakują wirujące ostrza, gotowe przeciąć cię na pół, zachowujesz przytomność umysłu niezbędną, by uniknąć razów.

4.Eisen – Heinrich von Rachenbaun (Kapitan), lat 55
Pływasz po siedmiu morzach od 40 lat. Niestety, wg regulaminu (nielicznej) marynarki Eisen, musiałeś odejść na emeryturę. Twój obecny okręt to nie galeon, jakimi zwykłeś dowodzić, Twoja załoga nie jest tak karna i zaprawiona w bojach, ale przynajmniej w dalszym ciągu robisz to co kochasz – pływasz i dowodzisz okrętem. Dla swoich ludzi zrobisz wszystko, ale jeśli ktoś zawiedzie Twoje zaufanie – przestaje dla Ciebie istnieć.
W każdym porcie masz znajomości, a że Eisen nie szczędzi grosza na emerytury dla byłych oficerów – możesz pozwolić sobie na luksus przyjmowania tylko najciekawszych zleceń. Twoja ambicją jest zebranie załogi idealnej. Póki co masz tylko bosmana. Co z tego że baba, skoro lepszego podoficera, jeszcze nie widziałeś.
Wada – Wierny
Niezmiernie trudno byłoby ci opuścić przyjaciela w potrzebie, choćby i po to, by sprowadzić pomoc. Nigdy nie byłbyś w stanie porzucić kompana na pewną śmierć.
Zaleta – Urodzony przywódca
Wszyscy czują się dobrze w twoim towarzystwie – umiesz zapewnić im poczucie bezpieczeństwa. I nawet, gdy szarżuje na was ohydny potwór, póki ty pozostajesz spokojny, i współtowarzysze nie wpadną w panikę.

5.Usuria – Awdotia Wasylijewna (czarodziejka), lat 25 Pieriemienie
Jesteś jak sama mateczka Usuria – choć wydajesz się dzika i nieucywilizowana dla ludzi zachodu, dla tych paru, którzy mieli okazję Cię poznać jesteś po prostu piękna. Wewnętrznie i zewnętrznie. Twoją dobroć przewyższa tylko Twoja nieśmiałość. Jednakże, wyprowadzona z równowagi potrafisz być zimna i bezwzględna. Dokładnie jak mateczka...
Twoim duchowym zwierzęciem jest sowa – przemiany nauczyła Cię matka, a pierwszy lot to najpiękniejsze wspomnienie, jakie masz. Pomimo swojej nieśmiałości, jakiś czas temu zdobyłaś się na odwagę, żeby zrealizować największe marzenie swojego życia – znaleźć swoje miejsce na ziemi. Od tego czasu podróżujesz, szukając go. Nie wiesz gdzie i kiedy je znajdziesz, ale wiesz, że gdy już tam będziesz, poznasz to od razu.
Wada – Naiwna
Nie bierzesz pod uwagę, że ludzie mogą cię zwieść czy okłamać. Bo przecież są, w gruncie rzeczy, dobrzy, prawda?
Zaleta – Przyjazna
Los obdarzył cię ujmującą osobowością, dzięki której z łatwością zjednujesz sobie ludzi i zawiązujesz przyjaźnie. Dzięki temu, za każdym razem, gdy trzeba wyciągnąć cię z kłopotów, pojawia się chętny do pomocy znajomek.

6.Montaigne – Jesper, po prostu Jesper (marynarz-cwaniak), lat 26 ale wygląda na mniej
Nie pamiętasz swojej przeszłości. Ostatnie co wiesz to że od 10 lat pływałeś pod piracką banderą kpt. Hearta. Niestety zabarłożyłeś z pewną młodą panną w porcie i „Diament” odpłynął bez ciebie. Jesteś leniwym, wszystko wiedzącym człowiekiem, który przedkłada własną wygodę nad wszystko inne. Jednocześnie ciągnie cię do przygód. Nie wiedzieć czemu wiesz prawie wszystko. Zwłaszcza na temty magiczne. Lubisz pojawić się z nienacka i wyprowadzać ludzi z z równowagi. Jednocześnie jesteś przy tym niesamowicie pogodnym człowiekiem. Ciężka praca na okręcie? Lepiej rozwiesić sobie hamak pod galionem i przespać całą podróż, ale jak tylko jestśs potrzebny, stawiasz się „nagle z powietrza” z gotowym rozwiązaniem. Walka? Są od tego lepsi. Znaleźć zapasową część do sekstansu, będąc na środku oceanu? No cóż. Pewnie, że tak. Ale po co? Nie lepiej pospać?
Wada – Rozkojarzony
Twe myśli mają w zwyczaju dryfować, zwłaszcza, gdy chwila nie jest po temu odpowiednia. Tak szybko przechodzisz od jednej idei, do drugiej, że nie potrafisz skupić się na tym, co dzieje się dookoła.
Zaleta – Obdarzony intuicją
Jakimś cudem wiesz zwykle o rzeczach, o których wiedzieć nie powinieneś. Czasem wpada ci do głowy jakaś myśl, prowadząc do wniosków, na które nie wpadłby nikt inny. Nie zawsze, oczywiście, przeczucie pozwala ci znaleźć odpowiedź, nad którą rozmyślałeś, zwykle jednak prowadzi cię we właściwą stronę.

Autor:  Dobry [ 29 lip 2014, 00:38 ]
Tytuł:  Re: Zapisy na multisesję - Lemek

Zapisuję się - postać Jespera.

Autor:  Hoxie [ 29 lip 2014, 08:45 ]
Tytuł:  Re: Zapisy na multisesję - Lemek

Piszę się na postać Owena Persona.

Autor:  Mikhail [ 29 lip 2014, 09:33 ]
Tytuł:  Re: Zapisy na multisesję - Lemek

Zapisuję się - postać 4.Eisen – Heinrich von Rachenbaun (Kapitan), lat 55

Autor:  Ahmed [ 31 lip 2014, 11:24 ]
Tytuł:  Re: Zapisy na multisesję - Lemek

Ingegard „Varg” Valross – Vestenmannavnjar (Bosman), lat 30

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/