Topory
https://forum.topory.org/

ŁZY ISHY - Elficki LARP
https://forum.topory.org/viewtopic.php?f=39&t=1519
Strona 1 z 4

Autor:  Thorsten [ 09 lip 2012, 23:55 ]
Tytuł:  ŁZY ISHY - Elficki LARP

Łzy Ishy

Zajawka. Frakcje i role niebawem.


Jedna z naszych najstarszych legend opowiada o Łzach Ishy. Mówi, że u zarania dziejów, gdy pierwsi z Elfów zrodzili się z Ishy, Matki Ziemi i Kurnousa, Pana Zwierząt, Asuryan, najwyższy z naszych bogów, zadecydował o losie ich dzieci. Wybrał dla nas życie trwające eony, lecz nie wieczne jako, że w końcu wszyscy, znużeni rozciągniętą egzystencją, musimy poddać się śmierci. „Inaczej - rzekł w swej mądrości bóg-feniks - Elfy mogłyby zacząć pożądać boskich tronów.” Jednak bogini Isha, która kochała swoje dzieci ponad wszystko, roniła łzy wielkiego żalu nad losem swych potomków, na zawsze wyrwanych z kochających objęć matki.

Vaul, bóg-kowal, ulitował się nad nią, zebrał jej łzy i w swojej kuźni ukształtował je w lśniące klejnoty. Następnie Lileath, mistrzyni magii, zaklęła je tak, aby Isha za ich pomocą mogła obserwować i rozmawiać ze swymi dzieci, ilekroć w nie spojrzały.

Łzy Ishy to okruchy mocy samej bogini. Niektóre z nich posiadają moc leczenia ciała, duszy, podczas gdy inne mogą obdarzyć posiadacza wielką wiedzą i mądrością. Według legendy istnieje dwanaście tych cudownych klejnotów nazywanych Quyl-Isha czyli Łzami Ishy.

Łzy mają wielkie duchowe znaczenie dla wszystkich Elfów, w tym również naszych upadłych braci z Naggaroth. Druchii poszukują dróg obcowania z Khainem, Bogiem Mordu, pali ich zazdrość, ponieważ sami nie posiadają żadnego z klejnotów. Niejednokrotnie poddani Wiedźmiego Króla próbowali je zdobyć, lecz za każdym razem udaremnialiśmy ich próby. Jednak po dziś dzień legiony Naggarondu nie ustają w wysiłkach, aby złożyć moc klejnotów u stóp swemu panu, Malekithowi, który użyje jej, by utopić królestwo Ulthuanu w oceanie krwi. Z tego powodu Łzy są bezpiecznie przechowywane w ukryciu, z dala od czarnych szponów Wiedźmiego Króla.

Mówi się, że jedna z Łez jest strzeżona przez Mistrzów Miecza z Białej Wieży, gdzie wielcy mędrcy używają jej do komunikowania się z boginią. Druga jest pod pieczą dziewiczych wyroczni Wiecznej Królowej w Gaen Vale, Ukrytej Dolinie. Trzecia jest w posiadaniu Leśnych Elfów z Loren, bezpiecznie ukryta wewnątrz Dębu Wieków. Dwie kolejne osadzone są w głowniach bliźniaczych mieczy, należących do szlachetnego rodu Coraith.

Dziś stoimy na progu nowego rozdziału tej historii. Alarielle, Wieczna Królowa, miała proroczą sen. Wizję pełną krwi i śmierci swych poddanych. W sercu prastarego boru stoi zapomniana kapliczka, odwiedzana jedynie przez nielicznych mieszkańców pobliskiej osady, czczących bezimienne bóstwo ziemi. W opuszczonym sanktuarium, pod zaniedbanym ołtarzykiem Alarielle zobaczyła spaczenie i destrukcję potężnej relikwii. Nie wolno nam dopuścić, by proroctwo się wypełniło.

Autor:  TW Janek [ 10 lip 2012, 21:17 ]
Tytuł:  Re: ŁZY ISHY - Elficki LARP

zgłaszam sie do frakcji mrocznej

Autor:  Tyche [ 11 lip 2012, 16:29 ]
Tytuł:  Re: ŁZY ISHY - Elficki LARP

Ciekawy opis , ale czekam na frakcje ;]

Autor:  Kanem [ 11 lip 2012, 21:16 ]
Tytuł:  Re: ŁZY ISHY - Elficki LARP

Thorsten powiem krótko jeżeli będzie frakcja Khaina to ja już tam jestem i składam swą krew w ofierze jednemu prawdziwemu bogu. :twisted:

Autor:  Selena [ 11 lip 2012, 21:21 ]
Tytuł:  Re: ŁZY ISHY - Elficki LARP

Jeśli będzie frakcja leśnych to ja się piszę! :mrgreen:

Autor:  Thorsten [ 11 lip 2012, 22:35 ]
Tytuł:  Re: ŁZY ISHY - Elficki LARP

Frakcje są trzy. Są to Wysokie Elfy, Mroczne Elfy oraz Leśne Elfy - tutaj nie ma zaskoczenia. U Wysokich wyróżnią się dwie grupy: pierwsza odznaczająca się dzikością serca, zaś druga żelazną dyscypliną. Zgłaszajcie się, bo im więcej będę miał zgłoszeń, tym więcej będę mógł napisać postaci i bezczelnie nagmatwać w fabule.

WYSOKIE ELFY
I
Thorsten
Shinu

II
Nemik
Ultar
Damaris

MROCZNE ELFY
Stworek
TW Janek
Kanem
Zawisza
Rożek
Riff
Draca

LEŚNE ELFY
Selena
Tyche
Smok
Elwira
Hajduczek

Autor:  Elwira [ 12 lip 2012, 04:57 ]
Tytuł:  Re: ŁZY ISHY - Elficki LARP

Ja- Thorsten jest w frakcji wysokich o dzikich sercach
Riff- No. On ma dzikie serce, zwłaszcza po wódce.

Ja też chcę do elfów! Tyle że nie wiem do których. Do każdych ciągnie mnie tak samo:D
Podpowiedz mi którzy z nich będą mieli najwięcej do wojowania.

Autor:  Stworek [ 12 lip 2012, 15:14 ]
Tytuł:  Re: ŁZY ISHY - Elficki LARP

Idź do nas (mrocznych).
Będziesz mogła prać Thorstena do woli :D

Autor:  Tyche [ 12 lip 2012, 22:07 ]
Tytuł:  Re: ŁZY ISHY - Elficki LARP

to ja też poproszę i raz dla odmiany do tych dobrych (a co zaszaleje sobie), mogą być nawet wysokie ;] sam zdecyduj gdzie mnie dopisać :)

Autor:  Thorsten [ 13 lip 2012, 12:39 ]
Tytuł:  Re: ŁZY ISHY - Elficki LARP

Najwięcej wojowania będzie z pewnością u Mrocznych. Zwłaszcza, że wczorajszej nocy objawiła mi się specjalna rola kobieca Oblubienicy Khaina wzorowana na tej uroczej damie:
http://axerikdud.webs.com/undefined/de_armor_witchelf_female_t2.jpg
Warunkiem koniecznym jest przywdzianie uber mrocznego bikini na czas trwania LARPa. Mroczne Elfy mają okropne wyczucie doboru garderoby do sytuacji.

Zdradzę również, że takich postaci uroiło mi się w głowie dość sporo (choć będzie więcej), bo dla ME 5, WE 4 (jednak już obsadzone) i 3 dla LE. Każda z tych postaci posiada specjalne umiejętności i własne cele do wykonania, ale na ten temat nic więcej już nie powiem, żeby nie psuć niespodzianki.

Tyche, na razie dopiszę Cię do Leśnych celem wyrównania balansu, jeśli jednak przed samym LARPem będzie dość osób by zapełnić wszystkie frakcje to z drobnymi roszadami nie będzie problemu.

Strona 1 z 4 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/